Ajalugu

Tartu NJK Electra juured ulatuvad aastasse 2016, mil loodi JK Welco naiskond. Esimesel aastal kuulusid naiskonda eelkõige JK Welco mängijate tüdruksõbrad, sõbrannad ja õed, siis edaspidistel aastatel lisandusid ka paljud kunagi erinevates tiimides mänginud mängijad, kellest nii mõnedki mängivad naiskonnas siiani.

Aastate jooksul on JK Welco naiskond mänginud igal aastal aktiivselt Rahvaliigas ja saavutanud ka mitmeid poodiumikohti.

Treeneritest on JK Welco naiskonda aidanud esimesel aastal Silver Jahimees. Temalt võtsid teatepulga üle JK Welco tegevjuht Edgar Leht ja Andres Joosep Jr. Edgar Leht juhendas naiskonda rekordilised 5 aastat kuniks tema kohustused võtsid üle Wanda Prost ja Artur Aus. Artur Aus on ka NJK Electra naiskonna esimene treener.

JK Welco naiskond on alati silma paistnud oma aktiivsuse ja kokkuhoidlikusega. Lisaks trennikaaslasteks olemisele ollakse sõbrad ka väljaspool palliplatsi.

Tartu NJK Electra idee sündis 2022. aasta alguses, kui Edgar Lehele, kes on ka Electra ristiisa, tuli idee, et naiskond võiks olla miskit enamat kui lihtsalt üks tiim JK Welcos. Ideega tulid kaasa ka nii mõnedki naiskonna mängijad. Aktiivsemalt hakkas uue jalgpallikooli loomine pihta 2023. aastal, kui jäime oma projektiga silma ka Euroopa Solidaarsuskorpusele. Tänu sellele saadud toetusele algaski suur töö, et 2024. aastat alustada juba Tartu Naiste Jalgpalliklubi Electra nime alt.

Pilt JK Welco naiskonnast peale ajaloo esimest mängu, JK Welco vs Võru FC Helios, 2016