TUNNE OMA TREENERIT: MARIE SAAR

Oktoobris tutvustasime uues rubriigis “Tunne oma treenerit” meie toredat noort treenerit Marie Saart!

Pärnumaalt pärit Marie meenutas, et on jalgpalli mänginud juba väga väikesest peale, sest kahe jalkatrennis käinud vennaga sai juba pisikese preilina hoovijalgpalli mängitud. “Trenni jõudsin samuti vendade järel, sest kui mu koduklubi Vändra Vaprus tegi kampaania, et iga kolmas laps peres saab tasuta trennis käia, siis ema heas mõttes sundis mind sinna,” selgitas Marie, kuidas ta hoovist trenni jõudis.

Treeneritööni jõudis Eesti naiste meistriliigas nii Pärnu JK-d kui Pärnu Vaprust esindanud neiu tänu sellele, et aastaid tagasi tema toonane treener Pärnu JK-s teda sinnapoole suunas ning nii asuski Marie vaid 17aastaselt lisaks mängimisele ka treenerina kätt proovima. Meie klubi juurde jõudis pärnakas tänu sellele, et asus õppima Tartu ülikooli ja nüüd ongi ta Santoses nii 2018. kui 2015. sünniaastaga gruppide treener ning lisaks juhendab üliägedat tüdrukutele mõeldud Disney jalgpalli projekti.

“Kõige rohkem rõõmu pakub tagasiside tööst: mängijate areng läbi õnnestumiste ja ebaõnnestumiste, seda nii oskuste kui ka vaimsuse poolest. Võib-olla raskem pool on mingitel hetkedel kannatlik olla ja aru saada, kui palju ning mida saad mängijateni viia,” rääkis Marie treeneriameti võludest ja valudest. Enda kui treeneri moto võttis ta kokku nii: “Iga minu treeninggrupp on minu peegelpilt. Enne, kui nõuan neilt, nõuan endalt.”

Hoovist trenni ja sealt nii meistriliigasse kui Eesti koondisesse välja jõudnud Marie andis ka väikese soovituse nendele jalgpallihuvilistele tüdrukutele, kellel on jalkapisik sees, aga pole veel võib-olla trenni julgenud minna. “Jalgpall pakub emotsioone, väljakutseid, sõpru, oskuseid, ja sobib kõigile. Peab olema vaid piisavalt julge, et proovida,” ütles Marie.

Soovime omalt poolt meie tublile treenerile palju jõudu ja jaksu ka edaspidiseks!

Foto: Tõnu Stoltsen